C jak cytrusy

7 lutego 2024 godz. 17:29:47

C jak cytrusy

Wiemy o tym, że warzywa i owoce powinny stanowić przynajmniej połowę spożywanych przez nas pokarmów. Proporcja pomiędzy spożyciem warzyw i owoców wynosi 3:1. Niestety często słyszymy, że czegoś nie lubi nasza pociecha. Mamy na to super sposób. Przeciery i soki, to dobra metoda na przemycenie czegoś co nasze dzieci nie lubią. Korzystając z okazji wprowadzania literki C, c - jak cytrusy, postanowiłyśmy to sprawdzić. Do soków cytrusowych dzieci eksperymentalnie dorzucały warzywa co przyniosło świetną zabawę, ale też niebywałe osiągnięcie do przełamywania swojej niechęci do różnych warzyw. Domowy sok z cytrusów to świetny przykład niezwykłych właściwości całkiem zwykłych owoców dający nam tyle drogocennych wartości.

Aldona Sikorska-Barancewicz

Małgorzata Wardzińska