Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2019)

23 października 2019 godz. 18:42:55

Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2019)

W dniach 5-20 października 2019 roku w całej Europie odbywał się Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek 2019). Nauka programowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, rozwijać wiedzę na temat działania technologii, a także zdobywać umiejętności w celu zgłębiania nowych pomysłów i opracowywania nowych innowacji.

Szkoła Podstawowa nr 3 również włączyła się w akcję i organizowała różne aktywności wprowadzające w tajniki kodowania. Uczniowie tworzyli i korzystali z interaktywnych quizów przy użyciu aplikacji Kahoot. Dnia 17 października uczniowie klasy 8 a i 8 c zabawili się w Robo-fizyków, przekonując się, że kodować można również na kartce papieru. Zadaniem uczniów było tak zaprogramować robota Ozobota, aby przeszedł trasą przy której zapisane są informacje prawdziwe dotyczące napięcia elektrycznego i natężenia prądu.

Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu CodeWeek 2019 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Marta Sołtan