Wizyta 4 c w Parku Trampolin i na Wodnej Dolinie

13 maja 2022 godz. 05:46:56

Wizyta 4 c w Parku Trampolin i na Wodnej Dolinie

Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dziewczęta i chłopcy wykonywali różne ciekawe ćwiczenia, próbowali robić salta. Korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, zjeżdżalni oraz basenów wypełnionych gąbkami. Z radością skakali, bawili się na różne sposoby. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej stanowiła doskonałą alternatywę dla standardowych lekcji wf czy innych sposobów spędzania czasu, była ciekawym doświadczeniem. Największą zaletą tego miejsca była niezależność od pogody. Ta aktywna lekcja wf uświadomiła uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Dodatkową atrakcją był Wodna Dolina - jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w tym mieście. Część  rekreacyjno- wypoczynkowa plac zabaw, strefa fitness sprawiła, że każdy z uczniów znalazł coś dla siebie.

Pobyt w parku trampolin i czas spędzony na Wodnej Dolinie dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowania sportem, ale przede wszystkim był wspaniałą zabawą. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

B. Żmuda