Mistrzostwa Powiatu w Mini Koszykówce

6 stycznia 2020 godz. 19:58:37

Mistrzostwa Powiatu w Mini Koszykówce

Zespoły dziewcząt i chłopców SP 3 Darłowo uczestniczyły w Mistrzostwach Powiatu w Mini Koszykówce w Igrzyskach Dzieci. Do Sławna dotarły, u dziewcząt tylko dwie drużyny a u chłopców trzy. Zawodnicy z „trójki” walczyli z rówieśnikami ze Sławna i Postomina. Mecze naszych reprezentantów pokazały, że nie wystarczy chęć i umiejętności zawodników, ale potrzeba ogrania w dużych salach, której nasza szkoła może tylko pozazdrościć innym. Wyrwani z małej salki zarówno dziewczęta jak i chłopcy pokazali wolę walki i niesamowite zaangażowanie za co wszystkim zawodnikom należą się duże BRAWA !!!

Dziewczęta zajęły II miejsce.
Opiekun: Agata Woźniak

Chłopcy zdobyli III miejsce.
Koński Kacper Smoliński Maciej Lupke Julian Kijek Wiktor Kieca Wojciech Zieliński Kamil Płuciennik Jan Śpich Wiktor Karski Igor Dańko Antek Mielczarek Jakub Sadłowsi Franek
Opiekun Remigiusz Wiernicki

Kolejne zawody pokazują, iż sport szkolny zaczyna powoli zanikać. Mała ilość drużyn biorąca udział w zawodach to pokazuje. Coraz trudniej z chęcią młodzieży do uprawiania sportu, do trenowania i dania coś od siebie. W mniejszych miejscowościach kończy się to tym iż trudno zebrać drużyny do reprezentacji szkoły. Dlatego, każdy powinien brać przykład z tych co chcą i bez względu na swoje duże czy małe umiejętności ruszają się z miejsca i uprawiają sport, nawet rekreacyjnie.

Remigiusz Wiernicki