Wieczór z Pitagorasem i Einsteinem

15 grudnia 2021 godz. 21:20:40

Wieczór z Pitagorasem i Einsteinem

10 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbył się „Wieczór z Pitagorasem i Einsteinem” skierowany do uczniów klas 8. Celem spotkania było pokazanie, że matematyka i fizyka to nie tylko żmudne wyliczenia, niezrozumiałe wzory, ale również źródło ciekawej zabawy i fascynującej nauki.

Uczniowie czerpali ogromną przyjemność i radość z samodzielnie przygotowanych doświadczeń, tj. rakieta z butelki – odrzut, eksperymenty balonowe, lampa lawa, korek na wodzie, poduszkowiec.

Następnie, korzystając z białego szaleństwa postanowiliśmy sprawdzić, jak znajomość fizyki przydaje się podczas śnieżnych miesięcy. Po ulepieniu bałwanów, nie mieliśmy wątpliwości, że fizyka jest wszędzie wokół nas.

Największą atrakcją wieczoru okazała się gra „Koło fortuny”. Wszyscy doskonale znali zasady jednego z najlepszych teleturniejów w historii telewizji i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zabawy. Uczniowie kręcili kołem, a następnie odgadywali hasła z zakresu matematyki i fizyki, typując spółgłoski. Zwycięzcą gry „Koło fortuny” został Maciej Mikołajczuk.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników Wieczoru Mikołajkowego.

Marta Sołtan, Magdalena Kasprzykowska