Uczniowie SP3 na farmie wiatrowej

25 września 2023 godz. 17:38:31

Uczniowie SP3 na farmie wiatrowej

12 września br. uczniowie klas VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do kompleksu farm wiatrowych zlokalizowanych na terenie gminy Darłowo.

Celem wycieczki było szczegółowe zapoznanie uczniów z budową , zasadą działania oraz eksploatacją turbin wiatrowych. Ósmoklasiści, pod asystą specjalisty mieli okazję wejść do wnętrza turbiny wiatrowej i zobaczyć wszystkie parametry pracy wiatraka. Ponadto, wysłuchali wykładu o parkach wiatrowych zarządzanych przez firmę Wind Service z Sińczycy.

Uczniowie SP3 przeżyli ciekawą przygodę, a zarazem poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii. Wycieczka dostarczyła nie tylko wielu przeżyć, ale stała się także okazją do zintegrowania uczniów.

Marta Sołtan