„Sprzątanie Świata”

25 września 2023 godz. 17:38:49

„Sprzątanie Świata”

Prawie od dwudziestu lat trzeci tydzień września jest czasem na włączenie się do działań promujących ograniczenie śmiecenia, podnoszenia świadomości wartości recyklingu oraz sprzątania lokalnego środowiska. Terenowa lekcja poszanowania środowiska uwrażliwia na potrzebę dbania o wspólne dobro i zwraca uwagę na wartości ekologiczne. Także w tym roku szkolnym nasi uczniowie wzięli aktywny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Teren przy szkole oraz pobliskie parki są już czyste a nasza młodzież dumna, że posprzątała małą część świata. Także apelują do wszystkich mieszkańców – małych i dużych – dbajmy o nasze piękne miasto, nie śmiećmy i szanujmy pracę służb porządkowych. Dziękujemy również pracownikom MPGK za pomoc w organizacji akcji.

M. Brzozowska, B. Kalinowska, M. Kosowska