Klasy 1B i 1C na wycieczce

2 października 2023 godz. 15:43:52

Klasy 1B i 1C na wycieczce

26 września 2023 r. uczniowie klasy 1b i 1c wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Karnieszewice. Wizytę rozpoczęliśmy od krótkiego spaceru po lesie. Pan leśnik omawiał różnice między gatunkami liściastymi a iglastymi, które mogą być inwazyjne lub pożyteczne dla gospodarki leśnej i człowieka. Prowadzący przedstawił ciekawostki związane z różnymi drzewami oraz cechy, dzięki którym można je rozróżnić. „Młodzi leśnicy” próbowali rozróżniać gatunki drzew, zbierali jesienne listki, które potem wykorzystali podczas zajęć w centrum edukacji. Każdy uczeń wykonał piękną pracę plastyczną z listkiem w roku głównej. Pan leśnik zaprezentował nam leśnych mieszkańców a najbardziej zachwycił  wszystkich wilk. W trakcie zajęć dzieci samodzielnie konstruowały pytania i wnioski. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej ze zwierzętami. Na koniec wszyscy mogliśmy się bliżej poznać  piekąc kiełbaski na ognisku. Zmęczeni lecz pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

M. Pacyniak