„TY i JA – Równie Ważni” - wrzesień

4 października 2023 godz. 18:58:00

„TY i JA – Równie Ważni” - wrzesień

W bieżącym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszej szkole działania w ramach prowadzonej przez nauczycieli Innowacji pedagogicznej „TY i JA – Równie Ważni” .

Wrzesień był miesiącem świadomości ADHD i Osób Niesłyszących.

Uczniowie podczas lekcji z wychowawcą dowiedzieli się jak funkcjonuje zmysł słuchu, nauczyli się jak mogą pomóc osobom niesłyszącym i niedosłyszącym. Zwieńczeniem tych działań było wykonanie projektu motyla, będącego symbolem osób głuchych, który ozdobił szkolne gazetki w obu budynkach. Dzięki zajęciom uczniowie, wzbogacili wiedzę dotyczącą funkcjonowania osób niesłyszących oraz uświadomili sobie problemy, z jakimi muszą się zmagać na co dzień ludzie żyjący w świecie ciszy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również akcja z okazji Tygodnia ADHD. Uczniowie   zapoznali się z prezentacją oraz filmami, które przybliżyły im świat widziany oczami nadpobudliwego dziecka.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia specjalnego