„Sosnowe Wzgórza”

6 października 2023 godz. 19:43:06

„Sosnowe Wzgórza”

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”

A. Einstein

3 października uczniowie klas 2A i 2B odwiedzili agroturystykę w Sierakowie Sławieńskim, gdzie zostali przywitani domowym ciastem i bezami. W miłej i przyjaznej atmosferze spędzili tam kilka godzin. Badania naukowe wykazują, że kontakt z przyrodą poprawia nasze samopoczucie i redukuje stres. Tak właśnie było w tym przypadku, gdzie dzieci przebywały w otoczeniu lasu i miały kontakt ze światem przyjaznych zwierząt: stadem alpak, papugą żako, mini kózkami, królikami belgijskimi, ślimakami olbrzymimi z Afryki oraz kurami zielononóżkami. Po spotkaniu ze zwierzętami dzieci czekała niespodzianka, a konkretnie przejażdżka traktorem z wozem, zabawa na placu linowym i tor przeszkód. Było aktywnie i wesoło. Na koniec pojechaliśmy do Starej Kuźni, która ma 150 lat. Kowal wykuł dla nas pierścień, który zabraliśmy do Darłowa.

M. Podlasiewska

D. Bobrowska