Dzień Drzewa

12 października 2023 godz. 18:04:40

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa to międzynarodowa akcja sadzenia drzew, która odbywa się w coraz większej liczbie krajów na świecie w celu wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństw. Także w naszej szkole 10 października uczciliśmy święto drzew, aby przypomnieć wszystkim, że to od nas zależy przyszłość planety.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach terenowych, podczas  których szacowali wiek drzew oraz symbolicznie posadzili drzewa w Lokalnym Centrum Ekologicznym. W tym roku nowym okazem, a jednocześnie nową pomocą dydaktyczną stała się parocja perska i tulipanowiec. Drzewka przekazali - pani Agnieszka Mystkowska, która corocznie wspiera nasze działania, oraz rodzice klasy 1C za co serdecznie dziękujemy. Nasi uczniowie także uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Centrum Ekologicznym przy szkole, które poszerzyły ich wiedzę dotyczącą roli i znaczenia drzew oraz wykonali gazetkę z ciekawostkami o drzewach. Ostatnim działaniem w tym dniu było sadzenie cebulek żonkili wokół szkoły. Na wiosnę żółte kwiaty przypomną, jak ważna jest dbałość o środowisko i wiedza o przyrodzie.

M. Brzozowska, B. Kalinowska