Spotkanie z ratownikami medycznymi

17 października 2023 godz. 16:54:21

Spotkanie z ratownikami medycznymi

10 października miało miejsce niezwykłe spotkanie. Klasę 3A odwiedzili ratownicy medyczni – Panowie Marcin Strzałkowski i Jakub Iwanisik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Filia Sławno.

Wizyta rozpoczęła się od krótkich prezentacji, w trakcie których ratownicy opowiedzieli o swojej pracy i jej znaczeniu. Następnie przyszedł czas na praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy wyjaśnili, jak postępować w przypadku różnych nagłych sytuacji. Dzieci miały możliwość samodzielnie praktykować pod okiem doświadczonych specjalistów.

Z pewnością ważnym elementem spotkania było także zaprezentowanie sprzętu używanego przez ratowników medycznych. Dzieci mogły z bliska obejrzeć ambulans i dowiedzieć się, jak działają różnego rodzaju urządzenia medyczne.

To wydarzenie nie tylko dostarczyło dzieciom cennych nauk o pierwszej pomocy, ale także wzbudziło w nich ogromne zainteresowanie zawodem ratownika. Spotkanie zakończyło się podziękowaniami ze strony dzieci oraz obietnicą, że zdobyta wiedza będzie wykorzystana odpowiedzialnie.

Wychowawczyni klasy 3A

Małgorzata Wawulska