Zajęcia plastyczne w 1D

17 października 2023 godz. 17:00:39

Zajęcia plastyczne w 1D

W dniu 12.10.2023 na zajęciach plastycznych dzieci z 1D wykonywały igloo utrwalając sobie samogłoskę „i”, a jednocześnie doskonaliły małą motorykę. Dzieci wykorzystały do pracy chrupki kukurydziane, pudełko po chusteczkach jednorazowych oraz jako łącznik odrobinę wody.

Uczniowie byli zainteresowani i chętnie wykonywali zaproponowaną pracę. Warto wspomnieć, że takie prace łączące artykulację oraz ulepszenie sfery motoryki małej świetnie sprawdzają się w utrwalaniu samogłosek i wybranej sylaby. Jest również grupa dzieci dla której zajęcia tego typu będą przyjemne, kojące i wyciszające, a dla tych uczniów, którzy mają nadreaktywność dotykową będzie formą odwrażliwienia dłoni. Bo nie wolno zapominać o tym, że prawidłowy rozwój systemu dotykowego ma ogromny wpływ na przyszłe życie naszych dzieci .

M. Wardzińska