„Jaś i Małgosia na tropie”

26 października 2023 godz. 18:24:13

„Jaś i Małgosia na tropie”

Wzorem lat ubiegłych ruszamy z realizacją Programu Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie” rekomendowanego przez Polską Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zajęcia prowadzone są w klasach piątych  pod kierunkiem pedagogów szkolnych oraz wychowawców.

Głównym celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczenie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących.

Powodzenie programu zależy również od aktywnego udziału i zaangażowania się rodziców, którzy dla dzieci w wieku 12 lat nadal są  najważniejszym autorytetem.

Życzymy powodzenia przy realizacji programu, a także w utworzeniu DOMOWYCH DRUŻYN!!!

Pedagodzy szkolni:

Anna Lichańska, Edyta Filewicz