Pola nadziei przy św. Gertrudzie

26 października 2023 godz. 18:34:09

Pola nadziei przy św. Gertrudzie

Gorące serca przedstawicieli członków Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie nie wystraszyły się mroźniej pogody. Pole nadziei przy kościele św. Gertrudy powiększyło się o kolejne 60 cebulek, które otrzymaliśmy z darłowskiego hospicjum.

Punktualnie o godz. 1500, 20 października 2023 Szkolne Koło Caritas zgromadziło się w kościele św. Gertrudy. Powitał nas ks. Proboszcz Bogusław Fortuński. Przypominając istotę sadzenia żonkili jako znaku nadziei niesionej pacjentom hospicjum ks. Proboszcz zaprosił nas do wspólnej modlitwy, po której nawiązując do patrona ekologów św. Franciszka poświęcił przygotowane cebulki żonkili. Po błogosławieństwie przeszliśmy przed kościół, gdzie Pan Kowalski przygotował miejsce na wsadzenie kolejnych cebulek. Wszyscy zebrani ochoczo zabrali się do wsadzania cebulek.

Kiedy cebulki zostały skrzętnie przysypane ziemią p. Lidia Urbańska – przedstawiciel Parafialnego Zespołu Caritas przekazała członkom SKC słodki poczęstunek. Teraz tylko czekamy do wiosny, aby nasze żonkile zakwitły i wtedy będziemy je wręczać podczas kwesty wspierającej nasze darłowskie hospicjum. Czekamy z niecierpliwością.

Opiekunowie SKC

s. Kasjana Konkolewska