Cała Polska czyta dzieciom

26 października 2023 godz. 19:17:02

Cała Polska czyta dzieciom

#przerwanaczytanie

20 października 2023r. w ramach akcji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych „Cała Polska czyta dzieciom” gościliśmy w naszych szkolnych progach autorkę książek i opowiadań - Panią Kamilę Malec, która przeczytała nam fragment książki „Alicja w krainie czarów”.

Wiemy dobrze o tym, że czytanie jest bardzo dobrą formą obniżenia stresu, dobrze wpływa na pamięć i koncentrację. Wzmacnia naszą wyobraźnię i empatię, pozwalając zobaczyć rzeczy w zupełnie innej perspektywy. Czytanie nie tylko pomaga w krytycznym myśleniu, lecz także poprawia funkcjonowanie mózgu poszerzając naszą wiedzę i rozszerzając nasze słownictwo. Promując książkę naszym dzieciom, jako narzędzie do zdrowego stylu życia osiągnęliśmy swój cel widząc uśmiechy i zaciekawienie tematem, tym bardziej, że książka w dobie dzisiejszych czasów jest narzędziem mniej popularnym wśród dzieci i młodzieży, a tak pożytecznym i niezastąpionym.

A. Barancewicz

M. Wardzińska