Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

13 listopada 2023 godz. 12:26:00

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W związku z realizacją założeń NPRCZ, księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się ostatnio o 330 nowych pozycji na kwotę 7500 zł. Zakupiono je zgodnie z zapotrzebowaniem uczniów i nauczycieli, w oparciu o wcześniej przeprowadzoną diagnozę środowiska szkolnego w zakresie zainteresowań i potrzeb czytelniczych. Diagnoza została przeprowadzona m.in. na podstawie propozycji czytelników, wrzucanych do specjalnie przygotowanych puszek lub przekazywanych osobiście podczas rozmów i porad czytelniczych w bibliotece.

Ponadto podczas planowania zakupów, pomocną okazała się również analiza recenzji i blogów książkowych np. fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz portalu internetowego „Rodzinne czytanie”.

Mamy nadzieję, że nowe książki spełnią oczekiwania naszych czytelników.