Maraton charytatywny

18 listopada 2023 godz. 21:51:53

Maraton charytatywny

W piątek, 17 listopada najmłodsi wolontariusze darłowskiej Trójki uczestniczyli w zajęciach pt. „Co to znaczy być wolontariuszem?” prowadzonych przez panią Angelikę Derasiewicz z Darłowskiego Centrum Wolontariatu. Uczniowie pracując w grupach tworzyli portrety i charakterystyki wolontariusza. Wspólnymi siłami wypracowali model bohatera, jakim sami pragną się stać udzielając bezinteresownej pomocy w środowisku szkolnym i lokalnym.

A będzie ku temu okazja.

Przed wolontariuszami prawdziwy maraton charytatywny.

Już w najbliższym tygodniu obchodzony będzie Dzień życzliwości i pozdrowień, w weekend 24-25 listopada wolontariusze wezmą udział w akcji „Zbiórka żywności”. Kolejno przed wolontariuszami ulubiona Darłowska Laponia Świętego Mikołaja i tuż po niej 5 grudnia Dzień Wolontariusza!

Będzie się działo, bo „I ty możesz zostać Św. Mikołajem”, wspólnie utworzyć „Szlachetną paczkę”, śpiewać kolędy podczas grudniowych przerw śródlekcyjnych!

Wolontariusze zapraszają do udziału w szkolnych i miejskich akcjach wolontariatu i samorządu uczniowskiego SP3 w Darłowie.

Małgorzata Marek