Dni Walki z Otyłością

21 listopada 2023 godz. 06:23:21

Dni Walki z Otyłością

Działania profilaktyczne związane ze Światowym Dniem Walki z Otyłością trwały w naszej szkole cały miesiąc. Miały na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości na temat prawidłowego odżywiania oraz jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka. Na zajęciach przyrody, biologii oraz zajęciach dodatkowych uczniowie za pomocą odczynników wykrywali białko oraz skrobię w różnych produktach spożywczych. Także  sprawdzali zwartość tłuszczów oraz cukrów w chętnie spożywanych przekąskach  i napojach. Wnioski z obserwacji były zaskakujące i przekonały uczniów do znacznego ograniczenia podjadania kolorowych żelków, słonych paluszków czy picia słodkich napojów gazowanych. Dzięki czytaniu etykiet uczniowie poznawali skład produktu, jego wartość odżywczą oraz termin przydatności do spożycia. Także sprawdzanie etykiet pod względem dodawanych konserwantów i związków chemicznych ukrytych pod symbolem E pomoże dokonywać świadomych wyborów w przyszłości. Zajęcia pomogły zrozumieć, jak ważna jest wiedza na temat świadomego odżywiania i zdrowego stylu życia.

Zespół ds. Promocji zdrowia