Akcja Menstruacja

26 listopada 2023 godz. 21:52:00

Akcja Menstruacja

Fundacje i organizacje działające na rzecz kobiet biją na alarm, gdyż prawie 40% Polek znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej, może rezygnować z zakupów środków menstruacyjnych. Przez brak podstawowych produktów higienicznych, takich jak np. podpaski, tysiące uczennic opuszczają zajęcia lekcyjne. „Akcja Menstruacja” ma na celu zmianę tej sytuacji i zapewnienie jak największej grupie dziewcząt poczucia komfortu i bezpieczeństwa podczas miesiączki. „Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością…”. Słowa p. Dominiki Kulczyk, prezeski Kulczyk Foundation, stały się inspiracją do przeciwdziałania wykluczeniu. Celem programu stało się poprawienie komfortu życia osób uczących się, zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego oraz przełamanie barier edukacyjnych związanych z menstruacją.

Miło nam poinformować, że także nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu fundacji Akcja Menstruacja pt. „Akcja Menstruacja w Twojej szkole”! Już od końca listopada w dziewczęcych toaletach pojawią się skrzyneczki wraz z bezpłatnymi produktami higieny osobistej dla naszych uczennic! Skrzyneczki także służą do dzielenia się, więc można je uzupełniać, aby pomóc koleżankom. Szkolnymi koordynatorami projektu są p. Magdalena Pacyniak oraz p. Małgorzata Brzozowska.