Projekt edukacyjny klas 4c i 4d

27 listopada 2023 godz. 19:30:49

Projekt edukacyjny klas 4c i 4d

Uczniowie klasy IV c i IV d po omówieniu lektury: „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy włączyli się w realizację projektu, który zakładał wykonanie makiety Akademii pana Kleksa lub innych prac plastycznych dotyczących lektury. Zanim przystąpili do realizacji zadania, zostali podzieleni na grupy, podali swoje pomysły na wykonanie zadania, sporządzili dokładny plan działania w zespołach. Na wykonanie projektu mieli ponad tydzień. Następnie swoje prace zaprezentowali i omówili wspólnie z nauczycielem na lekcji języka polskiego. Cel projektu został zrealizowany celująco, a jego efekt był zaskakujący, ponieważ dzieci wykonały piękne makiety budynku i ogrodu Akademii oraz inne prace plastyczne. Działanie to spowodowało, że uczniowie utrwalili wiadomości z lektury, wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a także doskonalili umiejętność pracy w grupie metodą projektu.

Marzena Kolanek