Prawa dziecka

6 grudnia 2023 godz. 19:16:37

Prawa dziecka

MAMY SWOJE PRAWA, A TO WAŻNA SPRAWA.

Z tym hasłem uczniowie z klasy 3A i 3C wspólnie z wychowawczyniami wystąpili na  apelu poświęconym Prawom Dziecka. Głównym celem tego spotkania było uświadomienie społeczności szkolnej o najważniejszych prawach dziecka. Dziewczęta i chłopcy w emocjonujący sposób opowiadali o prawie do wyrażania swoich opinii i bycia słuchanym, o konieczności szacunku dla innych, o prawie do miłości, szczęścia oraz opieki dorosłych. Dzieci podkreślały, że mają prawo do edukacji bez względu na pochodzenie czy zdolności oraz prawo do bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkolnego.

To wydarzenie nie tylko zainspirowało uczniów do zaangażowania się w sprawy dotyczące ich praw, ale pokazało, że nawet GŁOS NAJMŁODSZYCH MA MOC.

Wychowawczynie klasy 3A i 3C