Projekt edukacyjny w klasie VD

11 grudnia 2023 godz. 19:36:51

Projekt edukacyjny w klasie VD

Uczniowie klasy Vd po omówieniu lektury: „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnara włączyli się w realizację projektu, który zakładał wykonanie lapbooków (forma plastyczna kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat) dotyczących utworu. Przed przystąpieniem do realizacji zadania, na zajęciach, podali swoje pomysły na wykonanie prac, sporządzili dokładny plan działania. Na wykonanie projektu mieli prawie dwa tygodnie. Następnie swoje prace zaprezentowali i omówili wspólnie z nauczycielem na lekcji języka polskiego. Cel projektu został zrealizowany, a jego efekt był imponujący, ponieważ dzieci wykonały bardzo ładnie i starannie lapbooki dotyczące: czasu, miejsca akcji, bohaterów, a także wydarzeń przedstawionych w powieści. Przygotowali także różne quizy, krzyżówki dotyczące omawianego tekstu. Działanie to spowodowało, że uczniowie utrwalili wiadomości z lektury, wykazali się pomysłowością i kreatywnością, a także doskonalili umiejętność pracy metodą projektu.

Marzena Kolanek