Bezpieczne ferie

12 stycznia 2024 godz. 17:31:23

Bezpieczne ferie

W dniu dzisiejszym (12.01.2024), w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas ferii zimowych, odbyły się spotkania pod hasłem „Bezpieczne ferie”.

W spotkaniu z uczniami klas 1-3 uczestniczyli ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Darłowie: p. Andrzej Struś oraz p. Tomasz Szulc.

Zaproszeni goście zwrócili uwagę najmłodszym uczniom, że chodzenie po lodzie, ślizganie się, czy bieganie niesie za sobą poważne niebezpieczeństwo, a wchodzenie na zamarznięte zbiorniki może zakończyć się tragicznie.

Podczas pokazu sprzętu ratującego życie podkreślili, jak ważna jest umiejętność przewidywania i unikania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Sprawdzili także, czy w razie potrzeby, dzieci będą umiały wezwać pomoc.

Spotkanie dla klas 4-8 poprowadzili: posterunkowa Agnieszka Łabich oraz aspirant Stanisław Leniart funkcjonariusze Komisariatu Policji w Darłowie.

Prowadzący zwrócili uwagę na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa poza miejscem zamieszkania, przypomnieli jak należy poruszać się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem, czy hulajnogą. Ponadto podkreślili , jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusze omówili sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.

Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta.

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Do pobrania:

1. Bezpieczne ferie - ulotka