Projekt edukacyjny z języka polskiego klas IV c i d

7 lutego 2024 godz. 17:45:48

Projekt edukacyjny z języka polskiego klas IV c i d

Uczniowie klasy IV c i IV d po omówieniu lektury: „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa” C.S. Lewisa włączyli się w realizację projektu edukacyjnego, który zakładał wykonanie lapbooka, czyli albumu, teczki tematycznej z informacjami na temat treści przeczytanego utworu. Uczniowie, przed przystąpieniem do realizacji zadania, na zajęciach, podali swoje pomysły na wykonanie prac, sporządzili dokładny plan działania. Na realizację projektu mieli trzy tygodnie. Następnie swoje prace zaprezentowali i omówili wspólnie z nauczycielem na lekcji języka polskiego.

Cel projektu został zrealizowany, a jego efekt był zaskakujący, ponieważ uczniowie wykonali bardzo starannie lapbooki dotyczące: czasu, miejsca akcji, bohaterów, a także wydarzeń przedstawionych w powieści. Przygotowali również różne zadania, schematy, quizy, krzyżówki dotyczące omawianego tekstu. Działanie to spowodowało, że uczniowie utrwalili wiadomości z lektury, wykazali się pomysłowością i kreatywnością, |a także doskonalili umiejętność pracy metodą projektu.

Marzena Kolanek