Spotkanie z farmaceutką

23 lutego 2024 godz. 08:53:01

Spotkanie z farmaceutką

22 lutego gościliśmy w naszej klasie 1c mamę Mai, Panią Martę, która na co dzień pracuje w aptece jako farmaceutka. Pani Marta w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom o pracy farmaceuty, jej znaczeniu dla ludzi i odpowiedzialności jaką za sobą niesie. Pierwszaki bardzo chętnie zadawały pytania. Pani Marta na spotkanie z nami zabrała sprzęt farmaceutyczny, dzięki czemu wszyscy chętni uczniowie mieli okazję rozcierać pistelem proszki w moździerzu i wspólnie wykonać krem z różnorodnych składników z tzw. aptekarską dokładnością. Dzisiejsza wizyta pomogła zrozumieć dzieciom, jak ważne dla naszego zdrowia jest zażywanie leków podczas choroby, odpowiednie ich dawkowanie oraz zażywanie lekarstw tylko pod okiem dorosłych. Na podsumowanie tematu zrobiliśmy syrop z cebuli, miodu i cytryny, który czeka i nabiera mocy. Bardzo dziękujemy za poświęcony dzieciom czas, fantastyczne spotkanie oraz aptekarskie gadżety!!!

M. Pacyniak