III Mecz Matematyczny

2 marca 2024 godz. 17:37:07

III Mecz Matematyczny

29 lutego odbył się w naszej szkole III Mecz Matematyczny, którego organizatorkami były nauczycielki matematyki w naszej szkole.

Do rozegrania Meczu Matematycznego zaprosiliśmy reprezentację uczniów klas 7 i 8 z zaprzyjaźnionej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie.

Mecz rozpoczął się punktualnie od krótkiego przedstawienia regulaminu rozgrywek. W jury zasiedli: p. Piotr Jaźwiński – przewodniczący jury, sędzia niezależny, nauczyciel matematyki w ZSM, p. Joanna Gajewicz - wicedyrektor, nauczycielka matematyki w Społecznej Szkole Podstawowej STO w Darłowie, p. Katarzyna Łusiewicz - wicedyrektor, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Obie drużyny po otrzymaniu kopert z zadaniami, miały 45 minut na przygotowanie rozwiązań 7 zadań. Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Wrzesińska – kapitan drużyny (8A), Zuzanna Paszkiewicz (8A), Wiktor Jachowski (7D) oraz Kacper Dydyna (7D) jako obserwator.

Po 45 minutach wszyscy spotkali się w jednej sali i rzut monetą zadecydował, że to drużyna gospodarzy zadała pierwsze zadanie drużynie gości. Rozgrywka była zacięta, kapitanowie obu drużyn komentowali i zgłaszali uwagi do rozwiązania zadań przez przeciwników.

Ostatecznie w III Meczu Matematycznym zwyciężyła drużyna Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lotników Morskich STO w Darłowie zdobywając 31,5 pkt.

Jury oceniało przedstawiane rozwiązania zadań biorąc pod uwagę rozumowanie, prezentację, posługiwanie się językiem matematycznym, poprawność formalną, sposób rozwiązania i otrzymanie prawidłowego wyniku zadania. Mecz matematyczny wykazał wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych obu drużyn.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku staniemy do rozgrywek w IV Meczu Matematycznym.

Nagrody i upominki dla wszystkich uczestników międzyszkolnego III Meczu Matematycznego ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorki

H. Bajor