Zabawa w sklep w klasie 1C

19 marca 2024 godz. 15:03:10

Zabawa w sklep w klasie 1C

Po pracowitych czterech dniach nauki przyszedł czas na zabawę. W piątek, 15 marca uczniowie z klasy 1C otworzyli klasowy sklepik.

Zabawa w sklep przebiegała według pomysłu dzieci. Dzieci planowały przestrzeń, ustawiały towary na ławkach, podzieliły się rolami, przygotowały produkty na sprzedaż oraz pieniądze. Wchodząc w różne role pamiętały o tym jak się zwracać do klientów i do sprzedawców. Przede wszystkim zaś same ustaliły zasady zabawy i trzymały się reguł. Dzięki temu każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć!

Celem zabawy było  utrwalenie literek „h i ch” - na regałach sklepowych można było więc kupić: marchewkę, groch, herbatę, chleb z humusem, chupa chupsy, chipsy, chrupki, chałwę, paluchy, cukierki Michałki, herbatniki, misie Haribo. Istotą lekcji było wprowadzenie pojęć z zakresu ekonomii, kształtowanie postaw przedsiębiorczych  a przede wszystkim rozwijanie postawy społecznej. Co ciekawe, na uczestników zabawy czekały też liczne promocje.

Magdalena Pacyniak