Konkurs matematyczno-fizyczny „Czar- Par”

21 marca 2024 godz. 14:26:23

Konkurs matematyczno-fizyczny „Czar- Par”

Dnia 20 marca w naszej szkole odbył się Konkurs matematyczno-fizyczny „CZAR-PAR”. Inicjatywa ta służyła wyłonieniu z grona siódmoklasistów najbardziej uzdolnionych uczniów w naukach ścisłych.

Do konkursu przystąpiły cztery dwuosobowe zespoły z klas VII. Klasę VIIA reprezentowała Alicja Konon i Szymon Król, klasę VIIB Jakub Wiśniewski i Nikodem Nowak, klasę VIIC Adam Rychlewski i Szymon Kaczyński, klasę VIID Wiktor Jachowski i Krystian Malduca.

Świętowanie zaczęliśmy od krzyżówki matematycznej. Kolejne konkurencje to łamigłówka fizyczna oraz domino matematyczne dotyczące wyrażeń algebraicznych. Dalsza część obchodów to konkurs na zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia liczby Pi. Siódmoklasiści zabawili się również w Młodych Einsteinów i zaprezentowali ciekawe doświadczenia fizyczne. W interesujący sposób zostały przedstawione doświadczenia, tj. latająca torebka herbaty, bezwładność jajka, pływający spinasz i napięcie powierzchniowe oraz wybuch wulkanu.

Po podsumowaniu wszystkich konkurencji:

⮚    I miejsce zajęli Alicja Konon i Szymon Król z klasy VIIA

⮚     II miejsce - Adam Rychlewski i Szymon Kaczyński z klasy VIIC

⮚     III miejsce - Wiktor Jachowski i Krystian Malduca z klasy VIID.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zmagania matematyczne, zaangażowanie w fizykę doświadczalną i super zabawę, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu!

Marta Sołtan

Magdalena Kasprzykowska