Światowy Dzień Wody

3 kwietnia 2024 godz. 18:35:42

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.

O tym, że jest ona ważna dla nas, wiedzą starsi i młodsi uczniowie. Wykorzystujemy ją do podstawowych czynności dnia codziennego, ale także do wytworzenia każdego produktu czy transportu. Podczas zajęć chemii uczniowie klas 7 realizowali zagadnienia dotyczące „Wirtualnej wody” w oparciu o materiały PAH. Oglądali filmy edukacyjne, obliczali ślad wodny swojego śniadania oraz dowolnego produktu markowego, rozwiązywali wodne sudoku, dyskutowali na temat świadomej konsumpcji, która wpisuje się w elementy zrównoważonego rozwoju.

Młodsi uczniowie, w ramach lekcji biologii i przyrody, poznawali niezwykłe właściwości wody oraz poszerzali wiedzę na temat jej roli i znaczenie w życiu człowieka. Uczennice koła biologicznego zaprezentowały swoim kolegom ciekawe doświadczenia fizyko-chemiczne, a uczennice koła chemicznego przygotowały zajęcia dla uczniów klasy 3C.

Było interesująco, miło i kolorowo.

B. Kalinowska, M. Brzozowska