Kolekcje uczniów – pasja i rozwój

16 kwietnia 2024 godz. 17:30:29

Kolekcje uczniów – pasja i rozwój

Coraz więcej dzieci odkrywa radość zbierania różnych przedmiotów, od naklejek po karty do gier czy figurki. Ta pasja nie tylko dostarcza przyjemności, ale także wspiera rozwój dziecka. Zbieranie różnorodnych przedmiotów rozwija zdolności organizacyjne oraz pomaga w nauce cierpliwości i samodyscypliny. Dzieci uczą się również szacunku do rzeczy, dbałości o nie oraz odpowiedzialności za swoje zbiory. Ponadto, mogą stanowić świetną okazję do budowania więzi rodzinnych, gdyż często rodzice wspierają swoje dzieci w ich pasji kolekcjonowania. Uczniowie klasy 2A, zainspirowani kolekcją, którą mieli bohaterowie lektury „Piecyk, czapeczka i budyń” Anny Onichimowskiej, postanowili pokazać swoje zbiory. W kolekcjach dzieci znalazły się: bursztyny, karty Pokemon, magnesy na lodówkę, figurki kotków, piesków, koni, monety z różnych stron świata, gry planszowe, owady i pajęczaki umieszczone w żywicy oraz piłeczki kauczukowe. Poprzez kolekcjonowanie, dzieci zyskują wiele korzyści emocjonalnych i intelektualnych. Dlatego warto zachęcać młodych ludzi do eksplorowania tej fascynującej formy hobby.

Magdalena Podlasiewska