Z życia klasy 1D

20 kwietnia 2024 godz. 16:13:26

Z życia klasy 1D

Dzieci z klasy ID poznały dzisiaj zawód garncarza. Dowiedziały się dzisiaj, że jest to jedno z najstarszych rzemiosł znane aż od neolitu. Jest to rękodzielniczy wyrób ceramicznych naczyń i przedmiotów codziennego użytku. My również wcieliliśmy się w rzemieślnika zajmującego się garncarstwem. Staraliśmy się dzisiaj stworzyć piękne rękodzieła: kubki, talerze, dzbanki itd. Do tej pracy zamiast gliny wykorzystaliśmy plastelinę, która jest produktem tanim i wielobarwnym. Głównym celem naszych zajęć plastycznych była edukacja i popularyzacja tradycji i rzemiosła ludowego, a w szczególności ginących zawodów naszego regionu. Dzieci okazały się twórcze i bardzo precyzyjne w swoich pracach. Zachwyciły nas swoją pomysłowością i szaloną cierpliwością, która jest niezbędna do tworzenia takich prac.

Aldona Sikorska-Barancewicz,

Małgorzata Wardzińska