Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas V "1 z 10"

22 kwietnia 2024 godz. 09:51:26

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas V "1 z 10"

„Czysta matematyka to poezja logicznego myślenia.”

Albert Einstein

Dnia 19 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu” dla uczniów klas piątych. Patronat nad konkursem objął  Starosta Sławieński i Burmistrz Miasta Darłowa.

Do konkursu przystąpiło 39 uczniów ze szkół powiatu sławieńskiego. Na początku uczestnicy konkursu wzięli udział w turze eliminacyjnej. Zadaniem każdego z uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 15 zadań zamkniętych. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów. Czołową dziesiątkę stanowili następujący uczniowie: Oskar Koszałka z SP w Staniewicach, Natalia Ciesielska i Jan Maroszek z SP w Postominie, Leon Kaczmarek i Stanisław Pawełek z SP nr 2 w Sławnie, Antonina Bakalarz, Antonina Dusza, Klaudia Jacewicz, Zofia Kuzemczak i Marika Stermach z SP nr 3 w Darłowie. To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”. W czasie turnieju, pomimo ostrej rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera.

Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszego uczestnika z najlepszych czyli tytułowego „Jednego z Dziesięciu”. Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Jan Maroszek z SP w Staniewicach, II miejsce zajęła Marika Stermach z SP nr 3 w Darłowie, III miejsce zajęła Zofia Kuzemczak z SP nr 3 w Darłowie.

Jury stanowili zaproszeni Goście: pan Zbigniew Mielczarski – kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych, pani Katarzyna Łusiewicz – wicedyrektor  oraz nauczyciele matematyki z SP 3 w Darłowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sławnie, Urząd Miasta Darłowo, Radę Rodziców przy SP 3 w Darłowie,  firmę MICH-TRANS pana Michała Filipka oraz Hotel „Lidia”.

Dzieciom i ich nauczycielom dziękujemy za udział, gościom i sponsorom za wielkie wsparcie i pomoc w organizacji konkursu a wszystkim uczestnikom  a przede wszystkim zwycięzcom gratulujemy wielkich umiejętności i wiedzy matematycznej!

Magdalena Kasprzykowska