V Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VIII

26 marca 2024 godz. 10:27:58

V Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VIII

Zmagania z ortografią stały się już tradycją naszej szkoły.

W marcu, nie tylko dzieci z klas III sprawdzają swoje umiejętności ortograficzne, ale także uczniowie klas starszych biorą udział w rozgrywkach konkursowych o tytuł znawcy ortografii i interpunkcji polskiej w dwóch kategoriach, tj. dla klas IV-V i klas VI-VIII.

W poniedziałek, 11.03.2024r. odbył się IV Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł: „Mistrza Ortografii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie”. W rywalizacji ortograficznej wzięło udział 32 uczniów z klas IV-V oraz 18 uczniów z klas VI-VIII.

W klasach IV-V wyłoniono następujących zwycięzców:

Mistrz Ortografii – Antonina Dusza, kl. VD;

I Wicemistrz Ortografii – Kajetan Szałacha, k0l. IVD;

II  Wicemistrz Ortografii (zostało nagrodzonych czterech uczniów z tą samą ilością punktów) – Lena Kopal, kl. IVB, Zofia Kuzemczak, kl. VC, Marika Stermach, kl. VD, Maciej Prędki, kl. VD.

W klasach VI-VIII zwycięzcami zostali:

Mistrz Ortografii – Wojciech Brzózka, kl. VIIC;

I Wicemistrz Ortografii – Justyna Wrzesińska, kl. VIIIA ;

II Wicemistrz Ortografii – Maksymilian Suszek, kl. VIA.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek, 25.03.2024r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w budynku na ul. Szkolnej. Pani Dyrektor Bożena Tatuśko wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Laureatom gratulujemy doskonałej znajomości zasad ortografii i życzymy dalszych sukcesów!

Marzena Kolanek